Eğitici Matematik Oyunları

Eğitici Matematik Oyunları

Eğitici Matematik Oyunları, oyunla eğlendirirken aynı zamanda da öğretmeyi amaçlayan ve bu amaçla tasarlanan oyunlardır. Eğiti matematik oyunları için genelde hedeflenen yaş gurubu çocuklar olsa da yetişkinler içinde olanları vardır.

İnsanlar eğitici matematik oyunlarına neden ihtiyaç duymaktadır? Matematik eğitim ve öğretim konusunda klasik yöntemlerin sıkıcı olması, öğrenmede verimin arzu edilen seviyeye ulaşmamasına sebep olmaktadır. Bu sorunu aşmak, matematik eğitimini daha eğlenceli hale getirmek için, eğitici matematik oyunları üretilmektedir.

Eğitici matematik oyunları, eğitici matematik oyuncakları,  eğitici matematik kart oyunları ve eğitici dijital matematik oyunları olarak tasarlanmakta ve kullanıcılara sunulmaktadır. Eğitici matematik oyunları bilgisayar, tablet ve cep telefonları için üretilmekte ve oynanmaktadır.

Eğitici Matematik Oyunları ağırlık olarak öğretmekten ziyade öğrendiğini pekiştirmeye yöneliktir. Bir çok alanda olduğu gibi özellikle matematik alanında da öğrenilen bilginin kalıcı hale gelmesi için tekrarlar çok önemlidir. Ama tekarlar sıkıcıdır. Aynı şeyi tekrar etmek heyecan uyandırmadığı için bunu eğlenceli hale getirecek eğitici matematik oyun ve oyuncak tasarımları yapılmakta, satılmakta ve kullanılmaktadır.

 

 

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ